A tanfolyamra jelentkező a képzés során elsajátítja hogyan építhet rendszert a Linux felhasználásával, hogyan képes számítógéphálózatot létrehozni az ingyenes GNU/Linux felhasználásával -- más operációs rendszerekkel megosztva az erőforrásokat.
A végzettek képessé válnak az általuk létrehozott rendszert fenntartani, üzemeltetni és továbbfejleszteni épp úgy, mint a helyi igényeknek megfelelően módosítani, testreszabni.
Mindezen képességeket úgy sajátítják el, hogy megismerkednek a Debian/GNU Linux működésével, azokkal a folyamatokkal és megoldási módokkal, amelyek ezt a többfelhasználós nyílt rendszert működtetik.
A GNU/Linux operációs rendszer
Napjainkban egyre népszerűbb a Linux operációs rendszer, amely az 1969 -ben indult Unix rendszer egy ingyenes változata. A Linux - nagyszámítógépes múltjának köszönhetően - nem csak képes kihasználni a mai nagyteljesítményű számítógépek adta lehetőségeket, de ma már felhasználóbarát környezetével a laikus felhasználók számára is hatékony eszközt jelent.
A Linux azonban nem csak egy operációs rendszer, hanem az Internetről szabadon letölthető alkalmazások hatalmas gyűjteménye is. Az alkalmazások széles választékának köszönhetően ma már minden informatikai feladat elvégezhető anélkül, hogy programokat kellene vásárolnunk.
A Linux előnyei fokozottan érvényesülnek a több felhasználót kiszolgáló kis- és nagyvállalati informatikai rendszerekben, ahol nem csak mint munkaállomás, hanem mint kiszolgáló is kitűnően szerepel. Nem csak a megbízhatóságának köszönheti a piac részéről mutatkozó fokozott érdeklődést, hanem a más operációs rendszerek irányába mutatott kompatibilitásnak is, hiszen képes kiszolgálni a legtöbb elterjedten használt operációs rendszert.
Ma Magyarországon igen sok vállalat dönt a Linux mellett a kommerciális hálózati operációs rendszerek és kiszolgálóprogramok magas ára miatt, így biztosítva piaci előnyöket magának a konkurenciával szemben.
Előfeltétel:
Más operációs rendszerek felhasználói vagy adminisztrátor szintű ismerete előny (Win, Unix, stb.). Linux elõismeret a tanfolyamhoz nem szükséges!
Igazolás:
Hallgatóink teljesítménymérése írásbeli záró teszt alapján történik, mely szorosan összefügg a nemzetközileg elismert LPI 101-es vizsga kérdéseivel.
Sikeres záróvizsga esetén oklevelet adunk hallgatóinknak, melyben tanusítjuk a tanfolyam elvégzését és sikeres záróvizsgán való megfelelést.
Tananyag:
- Bevezetés
- Telepítés
- Alapvető parancsok
- Shell
- Lemezek használata
- Csomagkezelés
- Ütemezett feladatok
- Naplóállományok
- Felhasználók menedzselése
- Jogosultságkezelés
- Grep és Reguláris kifejezések
- Rendszer indulása
- Kernel
- Hálózati alapismeretek
- Shell programozás
Tandíj tartalmazza:
- Elektronikus jegyzet használata e-learning tananyagportálon keresztül
Kedvezmény:
- Nagyobb létszámú megrendelés esetén.
- Linux kezdő és haladó tanfolyam együttes jelentkezése esetén
További információért forduljon hozzánk bizalommal:
Szabó Roland: +36-309-811-343
info@keksuli.com